Kadeti SPW-a, na čelu sa trenerom Miroslavom Anđelovim i njegovim pomoćnikom Đođetom Rajkovim napravili su iznenađenje pobedivši favorizovanu ekipu KK Crvena Zvezda Telekom iz Beograda.

KK Sports World na početku utakmice dolazi prvi u vođstvo od 2:0 i od tada igra se u egalu i košarkaškoj klackalici sve do 13. minuta gde domaćin dolazi u prednost od 6 poena 32:26 ali već u 19. mnutu biva ponovo nerešeno 42:42 i na poluvreme se otišlo sa prednošću od 2 poena za domaćina 48:46.

Treća četvrtina nije donela nista novo rezultatska klackalica i na kraju trćeg perioda samo pola koša prednosti za domaćina 65:64.

Četvrta četvrtina donosi pravu dramu, pogotovo u završnici gde KK Sports World vija zaostatak od nekoliko poena razlike. U 39. minutu. pri rezultatu 87:80 dečaci SPW-a bez panike uspevaju da pogode tri tiojke  za 89:89 i da se odbrane u poslednjem napadu Zvezde za prodžetak.

U produžetku hrabrom i sigurnom igrom ekipa  Miroslava Anđelova dolaze do pobede od 105:99.

KK Sports World sledeću utakmicu igra kod kuće i sa velikim olakšanjem dočekuje neugodnu Slogu iz Kraljeva.