Savladan KK Borac Mozzart Sport!!!

Urednik 28. фебруара 2014. 0

U trinaestom kolu kadetske lige Srbije košarkaši Sports World-a su na domaćem terenu savladali ekipu Borac Mozzart Sport iz Čačka rezultatom 67:57. Košarkaši iz Čačka bolje su otvorili utakmicu, sa velikom agresivnošću, pogotovo u odbrani, te su na poluvreme otišli sa prednošću od 6 poena. Nakon odmora, domaći tim znatno je podigao svoju igru i preokrenuo rezultat u svoju korist, dozvolivši protivniku samo 14 poena u drugom poluvremenu. Dobrom igrom pre svega u kontra napadu, ekipa Miroslava Anđelova uspela je da održi stečenu prednost i trijumfuje na domaćem terenu.

Sastav KK Sports World:

F. Eremija 2, A. Zarić 10, M. Grcić, A. Miljanić 3, U. Kecman 4, A. Tešin, J. Stojanović, A. Čabrilo 13, D. Erić, S. Desnica 24, L. Stefanović 6, N. Gajić 5

Sastav KK Borac Mozzart sport:

M. Milošević, Đ. Stojanović 2, J. Ljubičić 4, U. Jovančević 6, S. Milivojević 8, M. Puzić, M. Davidović, V. Vujović, L. Radović 12, L. Kostić, L. Mijušković 10, N. Madić 15

Izjava trenera KK Sports World, Miroslava Anđelova:

Izuzetno sam zadovoljan današnjom pobedom, i prvo bih želeo da čestitam mojim igračima na želji i požrtvovanju posebno što ni ovu utakmicu nismo bili kompletni. Čestitao bih i ekipi Borca na fer, korektnoj i odličnoj igri, posebno u prvom poluvremenu. U tom periodu igre su imali odličan šut i generalno su nas nadskakali. Ekipi Borca želim sve najbolje u nastavku takmičenja, a mi se spremamo za narednu utakmicu.

Izjava pomoćnog trenera KK Borac Mozzart sport, Nikole Maslarevića:

Odigrali smo dva različita poluvremena. Prvo poluvreme smo odigrali fenomenalno, možda i najbolje tokom celog toka lige, ubacili smo 43 poena. Drugo poluvreme smo stali i zaista ne poznajemo razlog takve igre. Imamo za čim da žalimo, imali smo priliku da pobedimo utakmicu i žao mi je zbog toga. Sada se okrećemo daljem takmičenju, sada nam dolazi Vršac, potrudićemo se to da pobedimo i da se vratimo u borbu za plasman na finalni turnir.

Izjava MVP igrača KK Sports World, Stefana Desnice:

Bila je ovo teška utakmica. Prvo poluvreme smo odigrali malo lošije, a u drugom smo popravili odbranu što je i donelo pobedu. Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj igri, kao i svojim saigračima. Ovo je vrlo važna pobeda za naš tim.

Izjava MVP igrača KK Borac Mozzart sport, Nikole Madića:

Krenuli smo dobro utakmicu, držali smo se do poluvremena, tada smo vodili 6 razlike. Slabije smo ušli u drugo poluvreme, to se i videlo po našoj igri pa na kraju nismo uspeli da izborimo pobedu. Čestitao bih protivničkoj ekipi i svojim saigračima na dobro prikazanoj utakmici, i poželeo bih sreću protivniku u narednim kolima.

Tabelu i ostale rezultate pogledajte ovde.