Super Liga Srbije 3.kolo, KK Crvena Zvezda – KK Sports World

Urednik 14. марта 2016. 0

3. kolo     CRVENA ZVEZDA TELEKOM – SPORTS WORLD     77 : 60     ( 12:21, 24:19, 15:12, 26:8 )

Statistiku sa utakmice pogledajte ovde.

U 3.kolu Triglav kadetske  Superlige Srbije, košarkaši Crvene zvezde Telekom su na svom terenu savladali Sports Vorld  rezultatom 77-60. Gosti iz Novog Sada su došli sa jasnom namerom da pruže borbenu igru i ne prepuste tako lako bodove domaćinu. U tome su i uspeli kad je utakmica tri četvrtine bile u potpunom statističkom egalu. Sve do poslednjeg perioda igre, kada su crveno beli zaigrali agresivnije u odbrani i sa nekoliko šuteva iz daljine slomili jak otpor gostujuće ekipe. U Zvezdi najefikasniji je bio Uskoković sa 23 poena, Momirov je imao 22 a Paunovič 15 poena i 14 skokova. U Sports Vorldu su se istakli Stojanović sa 23 poena dok je Živković sakupio 16.

Izjava trenera KK Crvena Zveza:

Stevan Mijović, Tradicionalno težak protivnik od kojeg smo i očekivali borbu do samog kraja. Možda krajnji rezultat i ne govori da je utakmica bila teška i izjednačena. Drago mi je da smo u poslednjoj četvrtini odigrali veoma agresivno a i šut nas je poslužio. Čestitao bih mojim momcima na pobedi ali i gostima na sjajnoj utakmici.

Izjava najkorisnijeg igrača KK Crvena Zvezda:

Aleksa Uskoković, Od samog početka utakmice želeli smo da nametnemo naš ritam i igramo agresivno. U tome u početku i nismo baš uspeli ali smo na kraju zaigrali timski i rešili meč u našu korist.

Izjava trenera KK Sports World:

Dimitrije Živković, Znali smo da nas očekuje težak posao i pokušali smo da pružimo što jači otpor favorizovanoj Zvezdi. Dobro smo otvorili utakmicu i imali smo kontrolu većim delom utakmice. Nažalost, nismo uspeli da izdržimo do kraja meča i čestitao bih Zvezdi na pobedi.

Izjava najkorisnijeg igrača KK Sports World:

Aleksa Stojanović, Dobro smo se držali u ovoj utakmici i imali smo povoljan rezultat sve do poslednje četvrtine kada je domaćin ubacio nekoliko trojki i prelomio meč.